RhinoGold 5.5 – nový upgrade

titulni_nizsi

Tento upgrade RhinoGoldu přišel nenápadně, nečekaně a zdarma pro majitele verze 5.0 a co je zvlášť zajímavé – nepřináší jenom pár kosmetických změn, ale rovnou 1 650 připravených a parametricky editovatelných šperkařských modelů a několik zcela nových modelovacích funkcí, které neskutečně urychlí tvorbu zejména masové produkce šperků. O obsahu knihovny Elements si můžete udělat rychlou představu pomocí následujícího videa.

Elements

Elements je v podstatě knihovna 1 650 předpřipravených prvků, které jsou dále plně editovatelné. Pro přístup do knihovny je nejprve nutná krátká a bezplatná registrace uživatele na my.tdmsolutions.com, postup je patrný na následujícím videu:

Po kliknutí na symbol „E“ v pravém horním rohu obrazovky RhinoGoldu vyskočí obrazovka Elements s políčky pro přihlášení na my.tdmsolutions.com. Po zadání požadovaných údajů dojde ke stažení knihovny a objeví se obrazovka s nabídkou jednotlivých kategorií prvků.

Elements12

Zde jsou obrazovky s jednotlivými prvky knihovny:

To jse skutečně velké množství předchystaných objektů, zvláště když vezmete v úvahu, že některé seznamy náhledů mají i několi obrazovek na výšku a zejména že všechny prvky lze následně libovolně editovat a upravovat. Například u obrouček lze měnit počty, velikosti a brusy kamenů, velikost obroučky, materiál kamenů a kovu nebo u textových přívěšků lze měnit tvar a font textu nebo prohnutí a výšku písmen…

Na následujících obrázcích je patrný postup úpravy obroučky s kameny, která byla do scény vložena z knihovny Elements. Po výběru obroučky lze vstoupit do režimu editace některým ze standardních způsobů (například klávesou F2 nebo stiskem prostředního kolečka myši a kliknutím na tlačíko Upravit). V okně parametrů lze provést požadované úpravy tvaru, průřezů, kamenů a materiálů obroučky.

elements_uprava_01

elements_uprava_02

elements_uprava_03

elements_uprava_04

elements_uprava_05

 

Nové funkce

Aby toho nebylo málo, přináší RhinoGold 5.5 ještě několik zcela nových funkcí, na kterých je v podstatě postavena knihovna prvků Elements. Překlad těchto funkcí, stejně jako knihovny Elements,  teprve probíhá, proto uvádím prozatím alespoň anglické názvy:

  • Shank
  • Ring by text
  • Band
  • Bail
  • Pendant by text
  • Pendant by curves

Více vám o těchto funkcích napoví zbrusu nová videa od TDM Solutions.

Posted in:

Napsat komentář